dj

Miroslav Čurlik
Mirek.curlik@seznam.cz
+420 604 663 489

Tradice a Hry

Nevěsto osvoboď ženicha (od vězeňské koule)

Družba zajme ženicha a zamkne mu na nohu vězeňskou kouli. Nevěsta má za úkol z několika klíčů vybrat ten správný. Případně se dá klič zasypat do pytle s pískem a nevěsta potom lopatou písek přesívá do druhého kýble, dokud nenajde klíč.
 
Chomout
 
Z recese někdy kamarádi připraví chomout, který ženichovi nasadí na krk, nevěsta pak třeba do ruky dostane bičík, aby bylo jasně vidět, kdo tady má poslední slovo.
 
Uklízení rozbitého talíře
 
Asi nejoblíbenější z tradic. Jakmile novomanželé vyjdou z kostela či radnice, je jim nabídnut přípitek, tu ale někdo upustí talíř a manželé je jdou zametat. Střepy totiž přinášejí štěstí, společné zametání značí ochotu spolupracovat a hluk při rozbití odhání zlé duchy.
 
Hod kyticí
 
Hod kyticí nesmí na žádné svatbě chybět. Pokud se nechce nevěsta své kytice vzdát, může si nechat objednat ještě jednu přímo pro tento účel. Je to jednoduché, nevěsta si stoupne zády k hloučku svobodných dívek a hodí mezi ně kytici. Která ji chytne, ta se podle pověry do roka vdá.
 
Sundávání podvazku
 
Určitě jste už viděli mnohdy vtipné sundávání podvazku pouze za pomocí zubů. Po této vtipné chvíli navíc může ženich svolat svobodné muže, podvazek napnout a vystřelit mezi ně. Tak pánové nebudou ochuzeni o to, co zažívají svobodné dívky při hodu kyticí. Ale častěji vídáme, že se takový podvazek vydraží a tímto se opět něco málo přispěje novomanželům na jejich veselku.
 
Krájení dortu
 
Minimálně pro krásnou fotku do alba si novomanželé nesmí nechat ujít společné rozkrojení dortu. Krájení dortu je jedna z tradic, která také nesmí na žádné svatbě chybět

Poznávačka pro ženicha

 
Úkol je jasný – ženich musí se zavázanýma očima poznat partnerku podle kotníčku. Aby to nebylo tak jednoduché, všechny dobrovolnice se posadí do vyrovnané řady a sundají si botu. Aby to byla ještě větší sranda, tak si může mezi dámy sednout i někdo z pánů.
 
Poznávačka pro nevěstu
 
S tímhle možná počkejte, až budou babičky pryč, protože nevěsta dostane za úkol poznat ženicha podle pozadí. Pánové se postaví do řady a odvážná nevěsta může začít s průzkumem. Samozřejmě se zavázanýma očima.
 
Rok s novomanželi
 
Rok s novomanželi je velmi oblíbená svatební hra, kdy svatební hosté spolu soupeří s předem připravenými úkoly. Vítěz bude ten, který všechny úkoly splní v nejlepším čase. Na ostatní účastníky této hry čekají certifikáty s různými úkoly, které potom budou běhěm roku novomanželům plnit. Zde platí, čím soutěživější dobrovolníci, tím větší bude zábava.
 
Princip hry
Svědci mohou svolat 13 dobrovolníků nebo je možno,nechat novomanžele účastníky hry vybrat. Vzhledem k tomu, že jsou tyto úkoly o interakci mezi novomanželi a přáteli, je vhodné nechat novomanžele „dobrovolníky“ vybrat. Na těchto 13 dobrovolníků nyní čeká 12 úkolů. V každém kole vypadne jeden (ten, který se vrátí poslední z plnění úkolu a už na něj nezbyde volná židle). Vypadnuvší dostane za účast certifikát, na kterém je úkol (např. pozvat novomanžele na grilovačku, apod.) Po každém úkolu nezapomeňte odebrat jednu židli. Na vítěze hry čeká odměna dle uvážení novomanželů, zpravidla to může být pozvání na společnou večeři, oslavu apod.
 
Co k této hře budete potřebovat ?
 
Připravit 13 certifikátů (1 pro vítěze a ostatní pro odpadlíky jednotlivých kol)
Vymyslet úkoly pro jednotlivá soutěžní kola
Vymyslet úkoly na certifikáty
Inspirace na soutěžní úkoly:
 
Získat cizí kravatu/motýlka
Získat cizí botu
Přinést vidličku
Přinést mobil
Přinést něco červeného
Přinést květinu
Přinést klíčky od auta
Sehnat dvaceti / padesátikorunu, která propadne novomanželům
Nafouknout balónek až do prasknutí
Přinést cizí hodinky
Sehnat nějaký šperk
Duel v pití piva / limo na ex
Přinést rtěnku
Sehnat pánskou ochranu
Úkoly mohou být i odvážnější (donést libovolný kus spodního prádla), záleží čistě na vaší fantazii. 
 
Inspirace na certifikáty pro soutěžící:
 
Leden – vzít novomanžele na společné bruslení, lyže, běžky nebo jinou zimní aktivitu
Únor – vzít novomanžele do bazénu, sauny nebo na wellness
Březen – zajít si s novomanželi na nějakou sportovní aktivitu ( squash, bowling, billiard )
Duben – upéct novomanželům beránka nebo pomoci s barvením vajec
Květen – vzít novomanžele na společný výlet
Červen – pozvat novomanžele na grilovačku
Červenec – vzít je na kolo, případně jinou vyjížďku ( brusle, koloběžky, … )
Srpen – vzít novomanžele někam k vodě na piknik
Září – pozvat novomanžele na košt vína nebo burčáku
Říjen – vyrazit s novomanželi společně na nějaký hrad
Listopad – pozvat novomanžele na večer, kde si společně zahrajete nějaké deskové hry
Prosinec – vzít novomanžele na Vánoční trhy nebo je pozvat na domácí svařák
 
Výhra pro vítěze – pozvání na ( domácí ) večeři od novomanželů, oslavu s novomanželi apod.
 
Hledání kolíčků
 
Do této hry se může pustit sám novomanželský pár, ale mohou se přidat i ostatní páry. Ženám se zavážou oči a na pány rozvěší „sličná asistentka“ 3 kolíčky. Ženy mají za úkol po hmatu tyto kolíčky najít. Kdo posbírá všechny kolíčky jako první ? Ve druhém kole se mohou muži se ženami vyměnit
 
Nevěsto osvoboď ženicha (od vězeňské koule)
Družba zajme ženicha a zamkne mu na nohu vězeňskou kouli. Nevěsta má za úkol z několika klíčů vybrat ten správný. Případně se dá klič zasypat do pytle s pískem a nevěsta potom lopatou písek přesívá do druhého kýble, dokud nenajde klíč.
Nevěsto osvoboď ženicha (od vězeňské koule)
Družba zajme ženicha a zamkne mu na nohu vězeňskou kouli. Nevěsta má za úkol z několika klíčů vybrat ten správný. Případně se dá klič zasypat do pytle s pískem a nevěsta potom lopatou písek přesívá do druhého kýble, dokud nenajde klíč.